Renginiai  /   Yen Chun Lin ir Gediminas Žygus: „Laikyti mėlynąjį vėją atvirais delnais“
Klausymosi sesija

Yen Chun Lin ir Gediminas Žygus: „Laikyti mėlynąjį vėją atvirais delnais“

2024.04.13

Klausymosi sesija

Krentame į tunelį – vėjas mus neša čia. Vėjas, glostantis vandenynų paviršių, laukus, lapus ir plaukus. Kartais gali jį išgirsti, kartais – pajusti jo prisilietimą. Jis saugo atmintį slėpdamas ritmus savo triukšme. Praeities, dabarties ir ateities sluoksniai, pasikartojimai ir rimai gali būti atskirti vienas nuo kito ir išgirsti.

 

Čia ši plotmė bunda iš ilgo įmigio. Garsas atsklinda iš dulkių, iš sienose nupieštų augalų, balkone įsirėžusių paukščių ir languose išspausdintų debesų. Laiką ir prisiminimus nešantis vėjas rezonuoja tarp mūsų delnų, mums laikantis už rankų.

 

Šioje belaikėje užuovėjoje vėjas ir sapnai gali išvengti tapimo ateities ir istorijos fikcijomis. Lygiai taip, kaip mes ilgimės užuovėjos, jos reikia ir vėjui, kad ištrūktų iš mūsų globos.

  • MENININKAI

    Yen Chun Lin (g. 1990 m., Taivanas) gyvenimą ir kūrybą šiuo metu lydi kritimo, užmigimo, pabudimo, įsimylėjimo ir nežinomybės būsenos. Per meną ji įsijaučia į subtilumą, ribotumą ir tai, kas iš pirmo žvilgsnio nepastebima, kad išsiugdytų jautrumą bendravimui su tyla, tamsa, dulkėmis, vėju ir nesąmoningomis būsenomis. Jos darbai materializuojasi instaliacijų, skulptūrinių garsovaizdžių, performansų, bendradarbiavimo ir spekuliatyviųjų mokslų pavidalu. Yen  Chun Lin baigė dailiųjų menų magistro studijas Londono Goldsmito universitete, laimėjo „Taipei Art Award Grand Prize“ (2021 m.). Neseniai surengtos jos personalinės parodos ICA Londone ir Taipėjaus dailės muziejuje.

     

    Gediminas Žygus (taip pat žinomas kaip J. G. Biberkopf) savo praktikoje tyrinėja visceralumą ir naratyvinį dizainą. Gedimino kūryba, kurią sudaro performansai, muzikos albumai ir trumpametražiai filmai, pristatoma įvairiose pasaulio vietose:  „Barbican Centre“, „Berghain“, Venecijos bienalėje, Pompidou centre, „Haus der Kunst“ Miunchene, ICA Londone, „Palais De Tokyo“, „The Kitchen“, „Unsound“ ir kitur. Gediminas yra baigę kino, dizaino ir politikos magistro studijas Sandbergo institute Amsterdame. Antras solinis albumas The Seed, The Sinkhole, The Flower, and The Flare 2024 m. gegužę bus išleistas įrašų studijoje Subtext Recordings.

„Laikyti mėlynąjį vėją atvirais delnais“ yra „Užuovėjos“ atidarymo programos dalis

 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba