Renginiai  /   Senovinės arfos meditacija
Klausymosi sesija

Senovinės arfos meditacija

2024.07.04
Davide Manganaro nuotrauka

Liepos 4 d., 19 val.,  Sapiegų rūmų I a. Šiaurinėje galerijoje vyks išskirtinis, į koncerto formatą netelpantis renginys, kurį pavadinome senovinės arfos meditacija. 

 

Senosios muzikos ekspertė ir atlikėja Ieva Baublytė (senovinė arfa, išilginės fleitos) šios meditatyvios klausymosi sesijos metu klausytojus kvies pasinerti į ypatingai įgarsintą poilsį. Jos atliekamoje muzikoje pinsis giedros išilginės fleitos melodijos ir švelnus senovinės arfos skambesys. Klausytojai bus kviečiami įsiklausyti į pačius save ir išgirsti tylą. Sesijos metu skambės tradicinės airiškos melodijos, senovinė viduramžių muzika ir šiuolaikinės improvizacijos.

 

SENOVINĖ ARFA

 

Nedidelis Ievos Baublytės instrumentas – tai XV a. arfos kopija, dar vadinama gotikine arba ankstyvojo renesanso arfa. Tokios arfos šiandien yra itin retos ir dažniau sutinkamos muziejų ekspozicijose arba senuose paveiksluose, freskose ar manuskriptuose. Anksčiau jomis muzikuodavo klajojantys poetai ir Europos dvarų arfininkai. 

 

IEVA BAUBLYTĖ

 

Ieva Baublytė – gotikinės arfos ir išilginės fleitos atlikėja, pedagogė, viena iš nedaugelio Senosios muzikos specialistų Lietuvoje. Baigusi studijas Šveicarijoje, prestižiniame Bazelio muzikos akademijos senosios muzikos institute Schola Cantorum Basiliensis, savanoriavusi Argentinoje, studijavusi filosofiją Fribūre, grįžo į Lietuvą, kur nuo 2009 m. aktyviai vykdo koncertinę ir edukacinę Senosios muzikos puoselėjimo veiklą. 

 

Pastaraisiais metais atlikėja rengia ankstyvojo italų ir prancūzų baroko muzikos programas kartu su  ansambliu Chiaroscuro, o su tarptautine Camerata dei folli trupe dalyvauja interaktyviuose muzikiniuose spektakliuose. Ieva Baublytė, drauge su Beatriče Baltrušaityte ir ansambliu In Campo Aperto, atlieka viduramžių ir renesanso muzikines pasakas vaikams. Ji taip pat bendradarbiauja su Prancūzijoje veikiančia asociacija Pop‘Harpe, kuri rengia arfų gamybos dirbtuves visiems, besidomintiems diatoninės arfos muzika. Ieva Baublytė aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose koncertuoja kaip solo gotikinės arfos atlikėja su kitais ansambliais įvairiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti publikuojami socialiniuose tinkluose ar kitose sklaidos priemonėse.