Renginiai  /   Kultūrų ritmu 2024
Performansas ir diskusija

Kultūrų ritmu 2024

2024.06.19

Pasaulinės pabėgėlių dienos išvakarėse, birželio 19 d. 16:30, Sapiegų rūmuose vyks performansas ir pokalbis migracijos tema.

 • Performansas „El Dorado“ (.XYZ Collective)

  .XYZ Collective (Barbora Matonytė, Denisas Kolomyckis, Liudvikas Kesminas) susikūrė iš noro kurti alternatyvą pagrindinėms galerijoms ir institucijoms, o taip pat ir kaip tam tikra galimybė eksperimentuoti ir eksponuoti savo darbus nepaklūstant įsitvirtinusioms normoms, praplečiant konvencionalias meno eksponavimo bei temines ribas. Pirmasis viešas .XYZ Collective veiksmas buvo pristatytas Modernaus meno muziejuje (Mo) Vilniuje, 2023 m. vasarį. Kaip ir kiti menininkų kolektyvai, .XYZ Collective puoselėja bendruomeniškumą ir saugumo jausmą kūrybiniame procese, aiškiai suprasdami ir siekdami pasipriešinti šiuolaikinio meno lauko konkurencingumui. Mesdami iššūkį visuomenės normoms menininkai savo kūrybinėje praktikoje orientuojasi į kritinį diskursą, skatina įvairovę ir įtrauktį, išryškina marginalizuotas perspektyvas. Per meną kolektyvas propaguoja pokyčius, kvestionuoja nusistovėjusius socialinius ir politinius konstruktus, o kūryboje skatina eksperimentuoti su naujais įrankiais, technikomis, įtraukiant tarpdisciplininius metodus.

 • Diskusija „Migracija jaunų kūrėjų akimis: iššūkiai ir galimybės“

  Diskusijos metu į Lietuvą atvykę gyventi jauni kūrėjai dalinsis savo patiritimis, kūrybiniais ir kasdieniniais iššūkiais.

   

  Dalyviai:

  • Kadhimas Al-Farttoosi (Irakas). Muzikantas iš Irako, siekiantis lėtai ir palaipsniui kurti savo muzikinę karjerą su turimais ištekliais. Jo tikslas yra pristatyti – gana nepažįstamą instrumentą (oudą) bei muzikos žanrą (arabų, turkų ir Šiaurės Afrikos) Lietuvoje ir platesniu mastu Europoje.
  • Katya Kononenko (Ukraina). Abstrakti tapytoja ir grafikos menininkė, kuri mėgsta ryškias spalvas ir prasmes.
  • Yauhen Ihnatsyeu (Baltarusija). Podkastų kūrėjas, kuris aptaria Eurovizijos dainų konkursą, Baltarusijos diasporą ir santykius, bei mėgėjas muzikantas.

   

  Moderatorius: Karolis Vyšniauskas, NARA.

   

  Diskusija vyks anglų kalba.

   

  Po pokalbio kviesime visus pasilikti neformaliam pašnekesiui.

 • KULTŪRŲ RITMU festivalis

  #Kultūrųritmu – tai idėja, kad skirtingos kultūros turi savo unikalius ritmus, atspindinčius jų tradicijas, papročius ir saviraišką. Birželio 20 d. 18 val. kviečiame kartu švęsti Pasaulinę pabėgėlių dieną ir susitikti Bernardinų kieme po atviru dangumi muzikos festivalyje KULTŪRŲ RITMU.  Birželio 13-20 d., kviečiame kartu  švęsti  #RefugeeWeek ir dalyvauti renginiuose, skirtuose Pasaulinės pabėgėlių dienos minėjimui.

   

  Festivalį finansuoja Europos Sąjunga.

   

  Organizatoriai – Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir menų agentūra ARTSCAPE

  Didysis partneris – Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR)

  Partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba, Sapiegų rūmai.

  Informacinis partneris – LRT.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti publikuojami socialiniuose tinkluose ar kitose sklaidos priemonėse.