Renginiai  /   Džiazo priešpiečiai
Koncertas

Džiazo priešpiečiai

2024.04.30

Balandžio 30 d. laisvės muzikos mėgėjai, kūrėjai ir atlikėjai daugiau nei 190–yje šalių minės Tarptautinę džiazo dieną, kurią 2011 m. inicijavo UNESCO. Džiazas – tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja ir skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą bei toleranciją. Viso pasaulio džiazo garsenybės – mokslininkai, kompozitoriai, muzikantai, šokėjai, rašytojai, aktoriai, režisieriai ir mąstytojai – jungdamiesi prie šios dienos minėjimo rengia įvairius pasirodymus ir edukacines veiklas, kurios populiarina šį unikalų muzikos reiškinį, skatinantį pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms.

 

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Sapiegų rūmai skelbia tradicinį Tarptautinės džiazo dienos atidarymo renginį – „Džiazo priešpiečius“, kuris vyks vyks balandžio 30 d. (antradienį) 12–13 val. Sapiegų rūmų pietinėje terasoje arba I a. galerijoje (priklausys nuo oro).

 

Programoje skambės vokalistės ir fleitininkės Nedos Malūnavičiūtės bei  džiazo pianisto Richardo Banio improvizacijos. N. Malūnavičiūtė ir R. Banys jau devynerius metus koncertuoja kaip sėkmingas kūrybinis duetas ir priklauso džiazo trio „Neda/Labutis/Banys“. Jų programoje ne tik džiazo standartai, bet ir autorinė muzika bei lietuvių kompozitorių dainų improvizacijos.