Tarptautinį pripažinimą pelnę muzikai – senosios muzikos ekspertas, klavesinininkas Vilimas Norkūnas ir smuikininkė Julija Andersson – Sapiegų rūmuose pristato koncertų ciklo „Vilnius epochų sankirtoje“ trečiąjį koncertą, kuriame klausytojai išgirs kompozitorių Alfredo Schnittke’s, Stephano Tomaso, Vytauto Barkausko, Dariaus Milhaud’o ir Ellioto Figgo sukurtus muzikinius ciklus ir sonatas. Dauguma šių kūrinių Lietuvoje nuskambės pirmą kartą.
Trijuose ciklo „Vilnius epochų sankirtoje“ koncertuose muzikai pristato išskirtines muzikines programas smuikui ir klavesinui, atspindinčias skirtingas epochas, nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos, sujungtas istorinių ir kultūrinių sąsajų su Vilniaus miestu.
Julija Andersson – viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių ir altininkių, koncertavusi Niujorko „Carnegie Hall“, Ciuricho „Tonhalle“, Leipzigo „Gewandhaus“, Londono „St. Martin in the Fields“, „Usedomer Musikfestival, „Flanders Festival Ghent“, Pärnu Music Festival, „Odessa Classics“ festivalyje ir kitur. Julijos meninė veikla – itin įvairiapusiška: muzikė koncertuoja kaip solistė, Duo Andersson narė, Vilniaus miesto ansamblio NIKO solistė (įkūrėjas ir meno vadovas – Gediminas Gelgotas). 2024 m. Julija įkūrė Alantos muzikos festivalį, o nuo 2023 m. yra smuiko specialybės lektorė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Julija Andersson yra prestižinių respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. 2017 m. smuikininkė buvo apdovanota specialiuoju už geriausią J. Heifetzo aranžuotės atlikimą Tarptauniame J. Heifetzo smuikininkų konkurse (Vilnius, Lietuva). 2014 m. Julija gavo II premiją bei specialųjį prizą už geriausią šiuolaikinio kūrinio atlikimą Tarptautiniame A. Dombrovski konkurse (Riga, Latvija).
Julija aktyviai domisi istorine atlikimo praktika ir bendradarbiauja su senosios muzikos ekspertu Vilimu Norkūnu (klavesinas), su kuriuo 2022–2024 m. pristatė senosios muzikos duetų programą trisdešimties koncertų ture po Lietuvą.
Vilimas Norkūnas vienas iš nedaugelio Lietuvos klavesinininkų ir vargonininkų, atsidavęs senajai muzikai, po jo pirštais muzika kalba, alsuoja kaip gyva. Koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes baigė Mocarteumo universitete (prof. Heriberto Metzgerio klasėje). Čia studijavo ir šiuos istorinius instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat basso continuo. Nuo 2008 m. studijas tęsė Graco menų universitete, kur 2011 m. įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistrą (prof. Ulricho Waltherio vargonų klasėje), 2012 m. – chorinio dirigavimo magistrą (prof. Johannes Princo klasėje). 2014 m. Graco menų universitete baigė Senosios muzikos-klavesino studijas diplomu su pagyrimu prof. Michaelio Hellio klasėje. Nuo 2015 m. Biržų „Baroko pavasario“ bendraorganizatorius ir meno vadovas.
Programoje „Vilnius epochų sankirtoje“ V. Norkūnas atskleidžia savo plačią muzikinę patirtį, pristatydamas skirtingiausių epochų kompozicijų interpretacijas – nuo baroko, klasicizmo iki šiuolaikinės muzikos.