Renginiai  /   ŠMC dienos stovykla 11–14 metų vaikams
Vaikų stovykla

ŠMC dienos stovykla 11–14 metų vaikams

2024.07.22–2024.07.26

Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) kviečia į jau penktus metus organizuojamą kūrybinių užsiėmimų dienos stovyklą. Šiais metais stovykla skirta 11–14 metų moksleiviams ir moksleivėms. Ji vyks pavasarį duris atvėrusiuose Sapiegų rūmuose (SR) – XVII a. didikų rezidencijoje. Baroko dvasia ir šiuolaikiniu menu alsuojančioje aplinkoje stovyklos dalyviai penkias dienas kartu su menininkais (-ėmis), kuratoriais (-ėmis) ir tyrėjais (-omis) sieks pažinti šiuolaikinį meną ir rūmų istoriją.

 

Šį kartą stovyklos tema – rūpestis. Stovyklos programos vadovai Markas Liberman ir Marija Baranauskaitė-Liberman kartu su ŠMC ir SR komanda rūpestį supranta kaip žvilgsnį į pasaulį ir į save su atida ir empatija. Programoje temą atliepiančios veiklos siūlys geriau susipažinti su skirtingomis rūpesčio praktikomis, pradedant nuo rūpinimosi savimi ir kitais žmonėmis iki rūpesčio architektūra bei gamta. Kartu tyrinėdami, kaip rūpestis siejasi su meninėmis praktikomis, dalyvausime kūrybiškumą lavinančiuose praktiniuose užsiėmimuose, edukacinėse ir meninėse dirbtuvėse. Ieškosime, kaip rūpestis išreiškiamas vizualiojo meno, architektūros, restauravimo, šokio, judesio ar net maisto gamybos praktikose. Nepamiršdami skirti laiko poilsiui lavinsime pastabumą bei reflektyvumą kartu su stovyklos vadovais diskutuodami, kaip galime geriau suprasti gyvenamąją aplinką, atjausti šalia esantį, ugdyti empatiją, kurti autentišką santykį. Pasinerdami į meno formų ir veiklų įvairovę ugdysime vaizduotę, taikysime vizualaus mąstymo strategijas, mokysimės atidžiai, smalsiai ir kritiškai žvelgti į aplinką, ją pažinti. Kaip ir kasmet stovyklos pabaigoje surengsime nedidelę dienos parodą-šventę.

STOVYKLOS VADOVAI – EDUKATORIAI MARKAS LIBERMAN IR MARIJA BARANAUSKAITĖ-LIBERMAN.

 

Markas Liberman šiuo metu dirba kaip laisvai samdomas pedagogas organizacijoje „Artscape“, veda muzikos ir cirko užsiėmimus įvairioms socialiai jautrioms vaikų grupėms – pabėgėliams iš karo zonų, nepasiturinčių šeimų vaikams. Markas įgijo humanitarinių mokslų magistro laipsnį Groningeno universitete, kur tyrė ryšius tarp cirko metodų, žaidimo filosofijos ir pedagogikos. Nuo 2021 m. veda ŠMC dienos stovyklas.

 

Marija Baranauskaitė-Liberman veda kūrybines ir edukacines dirbtuves šiuolaikinio šokio, klounados, performanso, gatvės teatro ir šiuolaikinio cirko srityse. Marija yra įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos menų bakalauro laipsnį, studijavo vaidybą ir šiuolaikinį šokį. Nuo 2012 m. dirbdama „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ organizacijoje įgijo pedagogikos bei darbo su socialiai jautrių šeimų vaikais įgūdžių. Nuo 2021 m veda ŠMC dienos stovyklas.

SVARBU:

 

Stovyklos vieta: Sapiegų rūmai, L. Sapiegos g. 13, Vilnius

Stovyklautojų amžiaus grupė: 11–14 metų moksleiviai

Grupės dydis: iki 18 dalyvių

Stovykla vyks lietuvių kalba

Stovykla pritaikyta asmenims, turintiems judėjimo negalią.

 

Stovyklos datos:

Pirma pamaina: liepos 1–5 d. (9.00–17.15 val.) (BAIGĖSI)

Antra pamaina: liepos 22–26 d. (9.00–17.15 val.) (YRA VIETŲ DALYVIAMS SU NUOLAIDA)

REGISTRACIJA

 

Stovyklos kaina: 40 EUR* (VIETŲ NEBĖRA)
Stovyklos kaina su nuolaida (vaikams iš Ukrainos; vaikams su negalia ar specialiais poreikiais): 10 EUR

 

Į kainą įskaičiuota:
– Sveikatos draudimas
– Užsiėmimams reikalingos medžiagos
– Maitinimas (pietūs ir užkandžiai)

 

KOMANDA:

 

Stovyklos vadovai: Markas Liberman ir Marija Baranauskaitė-Liberman

Koordinatorės: Margarita Žigutytė ir Laura Misiūnaitė

Savanorių koordinatorė: Gerda Sokelytė

Savanoriai: Aleksandra Ivanova, Akvilė Dubinskaitė, Gediminas Poškud, Martynas Arlauskas, Silva Ivanilova, Radvilė Barauskaitė, Rasa Tatarienė, Lukrecija Gabrielė Vilimaitė, Dovilė Zuokaitė

Dizainas: Vytautas Volbekas

Kalbos redaktorė: Dangė Vitkienė

 

Stovykla iš dalies finansuojama Vilniaus miesto savivaldybės.