Kasparas Uinskas (fortepijonas) ir „Baltic String Quartet“: Slawomira Wilga (smuikas I, II), Magdalēna Geka (smuikas I, II), Karolis Rudokas (altas), Agata Nowak (violončelė)
Šiemet į miesto gyvenimą grįžusių Sapiegų rūmų Didžiąją menę gruodžio 31 d. užlies muzikos magija. Naujųjų metų išvakarėse kviečiame į ypatingą šventinę nuotaiką sukursiantį klasikinės muzikos koncertą. Pasitikime Naujuosius metus ten, kur laiko dvasia ir meno grožis sukuria nepakartojamą patirtį!
Koncerto pradžia: 18:00 val. (durys atidaromos 17:30 val.). Trukmė – 1 val.
Prieš koncertą kviečiame šventinei taurei rūmų I aukšto Pietinėje galerijoje.
Koncerte skambės:
A. Mozart. Divertimento K.136 styginių kvartetui
B. Dvarionas. Dvi miniatiūros fortepijonui solo iš ciklo „Žiemos eskizai“: „Pirmosios snaigės“, „Su rogutėm nuo kalniuko“
F. Chopin. Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 f-moll, versija su styginių kvartetu
Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas K. Uinskas koncertuoja pagrindinėse pasaulio salėse, tokiose kaip Niujorko „Carnegie Hall“, Vašingtono Johno F. Kennedy centre, Londono „Wigmore Hall“, Berlyno filharmonijoje, Madrido filharmonijoje, Briuselio „Bozar“ bei kitur. Šie tarptautiniai pasirodymai akimirksniu pelnė aukščiausius kritikų įvertinimus bei klausytojų pripažinimą. 2021 m. vasarą K. Uinskas antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje Hamburge, kur kartu su violončelininku Aleksandru Kniazevu pasirodė Hamburgo „Laeiszhalle“.
–
Smuikininkės Magdalēnos Gekos (g. 1992) karjera itin intensyvi ir eklektiška: ji yra koncertavusi daugelyje prestižinių Europos scenų, įskaitant „Wigmore Hall“ ir „Southbank“ centrą Londone, „Auditorium du Louvre“ Paryžiuje; Verbier festivalį Šveicarijoje, Kuhmo festivalį Suomijoje ir kt. Yra laimėjusi „Parkhouse“ apdovanojimą Londone, tarptautinį Marschner konkursą Vokietijoje, įvairius kitus smuiko ir kamerinės muzikos konkursus. Nuo 2022 m. ji yra kvarteto „Quatuor Akilone“ I smuikas, o nuo 2024 m. sausio – Latvijos nacionalinio kamerinio orkestro „Sinfonietta Rīga“ koncertmeisterė. Tarp svarbiausių sezono įvykių – žymių latvių kompozitorių Jānis’o Petraškevičs’iaus ir Platons’o Buravickis’o koncertų smuikui pasaulinės premjeros, taip pat pasirodymas su „Quatuor Akilone“ Monako festivalyje „Printemps des Arts“.
Magdalēna du kartus nominuota Latvijos didžiajam muzikos apdovanojimui (Lielā Mūzikas balva), taip pat neseniai nominuota prestižiniam Vokietijos „Opus Klassik“ muzikos apdovanojimui net trijose kategorijose, įskaitant metų jaunojo atlikėjo nominaciją.
–
Karolis Rudokas yra Lietuvos altininkas, daugiausia žinomas dėl savo pasiekimų kamerinės muzikos srityje. Jis mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas profesorių Petrą Radzevičių. Vedamas meilės kamerinei muzikai, kartu su trimis kolegomis jis įkūrė „Mettis“ kvartetą.
„Mettis“ kvartetas mokėsi Europos kamerinės muzikos akademijoje (ECMA) pas tokius garsius profesorius kaip Hatto Beyerle ir Johannesas Meisslis. Jų išskirtinis talentas buvo pripažintas dar ankstyvoje veiklos stadijoje, kai 2016 m. jie pelnė prizus Bordo ir Rimbotti styginių kvartetų konkursuose. Ši sėkmė atvėrė jiems tarptautinę sceną, kur jie koncertavo prestižinėse salėse ir festivaliuose Europoje, Amerikoje ir Azijoje.
–
Sławomira Wilga savo muzikinę kelionę pradėjo Bytome, būdama 7-erių. Ji su pagyrimu baigė Lodzės Grażynos ir Kiejstuto Bacewiczių muzikos akademiją, kur mokėsi pas Łukaszą Błaszczyką. Šiuo metu dirba asistente šios institucijos styginių katedroje. Sławomira yra ne tik nusipelniusi solistė ir kamerinės muzikos atlikėja, bet ir įvairių prestižinių tarptautinių smuiko bei kamerinės muzikos konkursų laureatė.
Keletas jos pasiekimų:
- I prizas I Karolio Szymanowskio tarptautiniame muzikos konkurse (smuiko kategorijoje), vykusiame Katovicų NOSPR
- Didysis prizas Pilos muzikos festivalyje ir meistriškumo kursuose
- I prizas Grażynos Bacewicz tarptautiniame smuikininkų konkurse Lodzėje
- III prizas XI tarptautiniame Michało Spisako konkurse Dombrova Gurničoje
- I prizas ir meistro titulas su ypatinguoju apdovanojimu Tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Bygdoščiuje
- II prizas ir ypatingasis apdovanojimas XVIII ir XIX tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Lodzėje
- III prizas II Karolio Szymanowskio tarptautiniame muzikos konkurse (styginių kvartetų kategorijoje), vykusiame Katovicų NOSPR ir kt.
–
Agata Nowak (violončelė) studijavo Felikso Nowowiejskio muzikos akademijoje Bygdoščiuje ir Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje, Andrzejaus Bauerio, Magdalenos Bojanowicz, Bartoszo Koziako, Tomaszo Strahlo ir Alexanderio Geberto klasėje. 2017 m. dalyvavo Antono Rubinsteino konkurso Diuseldorfe finaliniame ture. 2022 m. I Dominiko Połońskio violončelės konkurse Agatai suteiktas Išskirtinės asmenybės diplomas ir papildomi lenkų televizijos TVP CULTURE apdovanojimai, taip pat ji griežė koncertuose su AUKSO kameriniu orkestru ir Radomo kameriniu orkestru. 2015 m. Wiłkomirskio tarptautiniame konkurse laimėjusi I prizą, Agata atliko koncertą su Lenkijos radijo kameriniu orkestru ir Davidu Geringu. Agata Nowak yra grojusi su Danjulo Ischizaka, Alexanderiu Sitkovetskiu, Bartłomiejumi Niziołu, Leonora Armellini ir kt.