Renginiai  /   Kūnai ir rūmai
Kontaktinė improvizacija

Kūnai ir rūmai

2024.07.20
Emilijos Filipenkovaitės nuotrauka

KONTAKTINĖS IMPROVIZACIJOS SESIJOS SU AISTE JANČIŪTE

Birželio ir liepos mėnesiais kviečiame į kontaktinės improvizacijos sesijas Sapiegų rūmų menėje. Šiuo metu veikiančioje parodoje „Užuovėja” pristatomas videokūrinys – interviu su Steve’u Paxton’u „Nedrebinant kinkų” (menininkai Bojana Cvejić ir Lennart Laberenz). Atsispiriant nuo žodžių, skambančių šiame kūrinyje, kviečiame savo kūnais išbandyti šią šiuolaikinio šokio techniką. 

 

Kontaktinė improvizacija – tai viena iš šokio ir improvizacijos meno formų, kai bendravimas vyksta per judesį kontakte su kitu. Prisilietimas yra vienas esminių kontaktinės improvizacijos įrankių, jis kviečia tyrinėti ir atrasti naujas judėjimo trajektorijas. Ši šokio forma padeda užmegzti geresnį ryšį ne tik su savo kūnu bet ir žadina smalsumą judėti, žaismingumą, spontaniškumą. Laisvas judesys, prisilietimas ir neverbalinis bendravimas gali atnešti netikėtų įžvalgų apie save, aplinką ar pasaulį. Šių sesijų metu bendrausime per judesį, įsiklausysime į save, partnerį, aplinką. Dėmesį sutelksime į kūno pojūčius, prisilietimą ir sklandų, empatišką judėjimą drauge.

 

Šios sesijos atviro lygio – šokio patirtis nebūtina. Atsineškite (ar ateikite dėvėdami) laisvus, judesių nevaržančius drabužius, sesijos metu judėsime basomis (ar su kojinėmis). Jeigu norėsite persirengti rūmuose, ateikite 15 min. prieš sesiją ir būsite palydėti į persirengimo kambarį sesija vyks antrame aukšte – rūmų menėje.

 

Užsiėmimus ves Aistė Jančiūtė.

 

Aistė nuo 2013 metų veda kontaktinės improvizacijos pamokas, seminarus ir aktyviai dalyvauja kontaktinės improvizacijos bendruomenės kūrime ir palaikyme Vilniuje. Kontaktinės improvizacijos ir performanso meno mokėsi iš patyrusių mokytojų: Eckhardo Müllerio (DE), Danielio Schwartzo (AR), Katie Duck (NL) ir Alfredo Genovesi (UK), Angelo Doniyaus (RU), Rayaus Chango (US), Yanivo Mintzo (IL), Anyos Cloud (US), Danielio Lepkoffo (US) ir kitų. Taip pat Aistė domisi ir kitomis judesio praktikomis: joga, aktyviomis meditacijomis, šiuolaikiniu šokiu. Šiemet Aistė baigė Integruotos kūno ir judesio terapijos institutą (angl. The Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy) Didžiojoje Britanijoje.