Renginiai  /   Kasparas Uinskas: Frédérico Chopino 24 preliudai Op. 28
Koncertas

Kasparas Uinskas: Frédérico Chopino 24 preliudai Op. 28

2024.06.13

Birželio 13-ąją Sapiegų rūmuose pianistas Kasparas Uinskas atliks solinį koncertą – II a. Šiaurinėje galerijoje skambės lenkų kompozitoriaus Frédérico Chopino 24 preliudų ciklas op. 28. 

 

Frédérico Chopino vardu pavadintame Varšuvos muzikos universitete, Niujorko Juilliardo muzikos mokykloje studijavęs ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno aspirantūroje įgijęs meno licenciato laipsnį, Kasparas Uinskas apie būsimo koncerto programą sako: „Frédérico Chopino kūryba yra viena artimiausių mano sielai. Ji įkūnija pačias jautriausias žmogaus emocijas. Jo muzika yra geniali, nes čia kiekviena nata, garsas, melodija turi prasmę ir savo vietą. Chopino muzika reikalauja maksimalaus pianistinio pasirengimo ir tuo pačiu yra ypatingai suprantama ir prieinama žmogui. Koncerte atliksiu visus 24 preliudus, kuriuos kompozitorius sukūrė praleidęs žiemą Maljorkoje su savo mylimąja George Sand. Manau kiekvienas klausytojas išgirs ir pajaus Chopino išgyventus jausmus.“

 

Tarptautinį pripažinimą pelnęs pianistas Kasparas Uinskas koncertuoja svarbiausiuose pasaulio koncertų salėse ir festivaliuose, o muzikos kritikai jį vertina už išskirtinį meistriškumą: Didis pianistas ir muzikas“ (New York Concert Review), „Kvapą gniaužiantis jausmingumas, tai buvo absoliučiai magiška“ (Seen and Heard international). Uinskas yra koncertavęs tokiose salėse kaip Niujorko Carnegie Hall, Vašingtono J. F. Kennedy Center, Londono Wigmore Hall, Berlyno filharmonija, Madrido Filharmonija, Briuselio BoZar bei eilėje kitų. Šie tarptautiniai pasirodymai pelnė ne tik aukščiausius kritikų įvertinimus, bet ir klausytojų pripažinimą. 

 

2021 m. vasarą Kasparas Uinskas buvo antrą kartą pakviestas dalyvauti legendinės pianistės Marthos Argerich festivalyje, kur jis kartu su violončelininku Alexandru Kniazevu pasirodė Hamburgo Laeiszhalle. Po šio koncerto belgų įrašų kompanija „Avanticlassic išleido dueto kompaktinę plokštelę su Johanneso Brahmso kūriniais. Pirmą kartą šiame festivalyje Uinskas koncertavo 2018 m. duete su pianistu Evgeni Bozhanov. 

 

Per daugiau nei du profesionalios karjeros dešimtmečius Kasparas Uinskas yra grojęs su eile garsių pasaulio orkestrų: Royal Chamber Orchestra of Wallonia (Belgija), Philharmonie Südwestfalen (Vokietija), Liepojos simfoniniu orkestru (Latvija), North Czech Philharmonic orkestru (Čekija), West Bohemian Symphony orkestru (Čekija), Slovakijos radijo simfoniniu orkestru, Krokuvos simfoniniu orkestru (Lenkija) ir Rosario simfoniniu orkestru Argentinoje. Uinsko soliniai koncertai skambėjo Londono Wigmore Hall, Baerum Kulturhus salėje cikle „Piano Master Series”, Bodø Festival Nordland Musikkfestuke, Norvegijoje, BoZar salėje Briuselyje bei Brussels Piano Festival, koncertų ture Japonijoje „Fantastic Pianist“ serijoje, Slovakijos filharmonijoje, Ciuriche (Šveicarija), Mumbajuje (Indija). Kamerinės muzikos koncertus Uinskas surengė Norvegijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, dalyvavo turuose su violončelininku A. Kniazevu bei su P. I. Čaikovskio konkurso nugalėtoju violončelininku Andrei Ionita, taip pat – su violončelininku Aleksei Shadrin, smuiko žvaigžde Svetlin Roussev, Boris Brovtsyn ir kitais.