Renginiai  /   Įsivaizduojamo kūno meditacija
Meditacija

Įsivaizduojamo kūno meditacija

2024.10.27
Saulė Noreikaitė „Rūpestis ląstelėms“

Ar mums pavyktų sąmoningai nusiųsti po vieną deguonies molekulę į kiekvieną mūsų kūno ląstelę? Kaip galėtume praplėsti savo kūno ribas ar pakeisti kūno formą? Galbūt galėtume įsikūnyti į visai kitokios formos naująkūną? Tris sekmadienius vyksianti įsivaizduojamo kūno meditacija leis susipažinti su ir išbandyti sąmoningo „įkūnijimo“ (angl. embodiment) praktiką, apjungiančią somatinį judesį, kvėpavimo pratimus, meditaciją, bei piešimą ir/ar rašymą. Atlikdami užduotis, pasinaudodami instrukcijomis, kvėpuodami, judėdami, pasitelkdami vaizduotę ir naudodami popierių bei rašiklį, dirbtuvių dalyviai bandys surasti bei kurs naujus įsivaizduojamus kūnus.

 

Dirbtuvės skirtos norintiems rasti naujų būdų, kaip savo kūnui galima suteikti poilsio, net ir gyvenant itin dideliu tempu. Taip pat šios dirbtuvės suteikia progą kūrybingai ar žaismingai pažvelgti į pačius paprasčiausius dalykus kaip vanduo ar oras, tad puikiai tinka tiems, kurie susiduria su „blokais“ kūrybinėje praktikoje ar gyvenime.

 

Dirbtuvės vyks viename Sapiegų rūmų antro aukšto kambaryje, kuriame šiuo metu eksponuojama menininkės Alinos Popos piešinių serija „Valios kvadratas meilės kvadrate“. Menininkės praktika, naudota piešiniams kurti, yra panaši į šių dirbtuvių metu taikomus metodus, tad sesijos pabaigoje aptarsime šiuos piešinius santykyje su dalyvių patirtimis.

 

Ateikite vilkėdami drabužius, su kuriais būtų patogu sėdėti ilgesnį laiką sulenkus kelius (ant žemės). Galite atsinešti mėgstamo popieriaus ir rašiklį (tačiau nebūtina – popieriaus ir rašymo priemonių bus).

 

Dirbtuvių trukmė – apie 1.5 valandos. Rekomenduojamas amžius – nuo 16 metų.  Registracija – įsigijus rūmų lankytojo bilietą.



Saulė Noreikaitė yra menininkė ir antropologė, veikianti vizualaus meno ir šiuolaikinio šokio laukuose. Savo kūryboje pagrindinį dėmesį skiria (socio)kultūrinių žmonių kūno sampratų ir jų priklausymo tam tikrai aplinkai tyrinėjimui. Menininkės performansai, videokūriniai, instaliacijos, objektai-skulptūros ar instrukcijos žiūrovui, kaip reikėtų atlikti kūrinį, pasižymi noru linksmiau ir dėmesingiau pažvelgti į tai kaip mes suvokiame, naudojamės ir rūpinamės savo kūnu. Šiuo metu gyvendama Lietuvoje, Saulė taip pat dirba edukatore, koordinatore ir atlikėja. 

 

Įsivaizduojamo kūno meditacija – tai praktika, kurią Saulė Noreikaitė pradėjo naudoti įvairiuose kūrybiniuose ir edukaciniuose kontekstuose nuo 2016 m. Dirbtuvių formatą pirmą kartą išvysčiusi seminaro su menininke Lilo Nein metu, Nyderlanduose, Hagos karališkoje menų akademijoje, vėliau jį plėtojo ir pristatė gyvai bei virtualiai Islandijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Prancūzijoje ir kitur; taip pat pritaikydama šias dirbtuves skirtingoms amžiaus grupėms – nuo ikimokyklinio amžiaus vaikų iki senjorų globos namuose.