Parodos  /   Vaizduotės pratimas – garsinė patirtis Sapiegų rūmų lankytojams

Vaizduotės pratimas – garsinė patirtis Sapiegų rūmų lankytojams

Vaizduotės pratimas – tai garsinė-mentalinė patirtis, kviečianti įsivaizduoti tai, kas iš esmės neįsivaizduojama. Šis projektas skatina Sapiegų rūmų erdvę patirti pasitelkiant garsą ir vaizduotę, tyrinėjant ribas tarp matomo, įsivaizduojamo ir abstraktaus. Sapiegų rūmai pristatomi kaip daugiasluoksnis palimpsestas (gr. palimpsēstos – iš naujo nuskustas) – erdvė, kurioje susipina rūmų, ligoninės, karinės mokyklos ir apleisto pastato laiko tarpsniai. Visi šie sluoksniai paliko savo „materialių citatų“, kurias apmąstydamas XXI a. lankytojas turi galimybę perkurti prasmę.

0:00 0:00

Ką patirsite?

 

Garsinė patirtis kviečia į pasivaikščiojimą po sąmonės labirintus, kurio metu kontempliuojant abstrakcijas ir tyrinėjant ribas galima bandyti įlįsti į algoritmų vidinę struktūrą. Tai galimybė pasijusti bendruomenės dalimi be poreikio fiziškai susilie(s)ti su kitais, išvengiant nejaukos pertekliaus. Ką komunikuoja vaizduotė, kol esame susitelkę į savo pasirinkimus? Kokie filtrai prilaiko nuolat jos generuojamus fantastinius gyvūnus?

 

Vaizduotės pratimo klausytis galima ne tik Sapiegų rūmuose. Šis projektas skirtas kiekvienam (-ai), norinčiam (-iai) ištrūkti iš kasdienybės monotonijos, nuobodulio ar nuovargio. Tai galimybė patirti Sapiegų rūmų erdvę per garsą ir vaizduotę, atgaivinant vita contemplativa – dėmesingo mąstymo ir buvimo praktiką.

 

Įsitraukimo lygį dalyviai, sąmoningai ar ne, renkasi patys. Juk ir nesąmoningi pasirinkimai yra tokie pat legitimūs.

Vaizduotės pratimas – tai kvietimas kontempliuojant pajusti ribą ir atrasti jungtį atsiribojus nuo konkretybės diktato.

 

 

Kodėl tai svarbu?

 

Šiuolaikiniame pasaulyje, prisotintame komunikacijos triukšmo, kuriame ir eilinis miesto gyventojas, ir higieniniai paketai „turi teisę į kalbą“, projektas siūlo vidinę tylą ir susitelkimą – būdą atsiriboti nuo konkretybės diktato ir leisti vaizduotei atkurti ryšį su abstrakcijų laisve.

 

Projekto kūrėjai: Toma Buivydaitė, Dalia Kaladinskienė, Aistis Žekevičius

 

Teksto autorius: Aistis Žekevičius

 

Įgarsina: Marija Ema Navickaitė

 

Garso takelis: Georg Philipp Telemann, Trio sonata F-dur išilginei fleitai, violai da gambai ir basso continuo (išilginė fleita – Rodrigo Calveyra; viola da gamba – Juan Manuel Quintana; klavesinas – Jorge Lavista)

 

Už muzikos kūrinį dėkojame: Rodrigo Calveyra