Apie  /   Naujienos  /   „Kultūros paso“ programoje – nauja edukacinė veikla moksleiviams „Sapiegų barokas: istorija ir bareljefo dirbtuvės“

„Kultūros paso“ programoje – nauja edukacinė veikla moksleiviams „Sapiegų barokas: istorija ir bareljefo dirbtuvės“

2024.03.01

Po ilgo restauravimo proceso atsiveriantys Sapiegų rūmai „Kultūros paso“ vartotojams siūlo vieniems pirmųjų susipažinti su rūmų istorija, baroko epochos žmonių pasaulėjauta ir ištaiginga architektūra dalyvaujant edukacinėse dirbtuvėse skirtose įvairaus amžiaus mokiniams. Jų metu senąja technika bus kuriami baroko estetikos bei rūmų istorijos įkvėpti bareljefai. Šios edukacinės programos skatina kritinį mąstymą ir kūrybiškumą, plečia kultūrinį akiratį, istorijos žinias ir padeda tobulinti komunikacinius gebėjimus bei pilietinį sąmoningumą. 

 

„Kruopščiai vykdyti architektūros tyrimai atidengė ne tik barokinio ir ankstesnio mūro kontūrus, bet ir padėjo suprasti, kokią transformaciją rūmai patyrė moderniame amžiuje. Pasinaudokite galimybe patirti vietą, kurios sienos mums pasakoja apie bene visus svarbiausius Lietuvos istorijos laikotarpius.“ – kviečia Sapiegų rūmų Kultūros pažinimo skyriaus vadovė Laura Misiūnaitė.

 

Edukacinių užsiėmimų „Sapiegų Barokas: istorija ir bareljefo dirbtuvės“ turinys bus pritaikytas skirtingo amžiaus moksleivių grupėms: 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviams. Dirbtuves ves neformalaus ugdymo specialistai Monika Kornilova ir Artūras Mitinas, kurie taip pat yra ir profesionalūs menininkai, aktyviai vykdantys kuratorinę ir kūrybinę veiklas. 

 

Dirbtuvėse moksleiviai susipažins su baroko architektūros ir dizaino subtilybėmis ir bus skatinami gilintis į meno kūriniuose slypinčias filosofines ir politines idėjas, tokiu būdu susipažįstant ir su turtinga Sapiegų rūmų istorija. Užsiėmimo metu bus bandoma suprasti, kokie įvykiai ir idėjos formavo Baroko epochos žmones, kaip to meto didikai suprato gerą skonį ir aplinkos grožį, kokios vertybės šį supratimą formavo. Moksleiviai patys galės išbandyti ornamento formavimo technikas gamindami barokinius bareljefus.

 

Užsiėmimų struktūra, turinys, praktiniai uždaviniai ir edukacinė erdvė yra pritaikyti asmenims su judėjimo negalia, edukacijos eiga pritaikoma pagal dalyvaujančios grupės galimybes ir poreikius. Edukacijų vieta  – Sapiegų rūmai (L. Sapiegos g. 13, Vilnius).

 

Sapiegų rūmai jau dabar kviečia švietimo įstaigas planuoti ir užsisakyti edukacijas per „Kultūros paso“ programą arba el. paštu (daugiau informacijos: www.sapiegurumai.lt).

 

„Kultūros pasas“ – tai kultūrinės edukacijos modernizavimo priemonė, leidžianti moksleiviams valstybės lėšomis naudotis įvairiomis kultūros ir meno paslaugomis.

Kultūros pasas